Kalendarz książkowy na 2022 rok – jaki kupić by dobrze rozpocząć kolejny rok?

Koniec roku lub początek jesieni to idealna pora by zacząć myśleć nad zakupem kalendarza książkowego. W ten sposób w nowy rok wejdziemy przygotowani na nowe wyzwania. Kupując produkt tego typu musimy pomyśleć jakie cechy są dla nas najważniejsze i co powinno charakteryzować dobrze wydany kalendarz książkowy 2022 (https://www.taniaksiazka.pl/kalendarze-ksiazkowe-c-11000_11035.html). Oczywiście, jeśli spodoba się nam konkretny model, który jest dostępny w sieci lub w sklepach stacjonarnych to nie powinniśmy odmawiać sobie takich drobnych przyjemności jak zakup kalendarza na kolejny rok. Zatem czym powinniśmy kierować się przy zakupie takich produktów, by służyły dobrze przez kolejne 365 dni nadchodzącego roku?

Czym powinien charakteryzować się dobry kalendarz książkowy na 2022 rok?

Nawet najmniejsze sklepy, księgarnie czy kioski powinny mieć w asortymencie kalendarz książkowy na 2022 rok. W ten sposób sprzedawcy zwiększają atrakcyjność sprzedawanych przez siebie produktów, a zarazem sprawiają, że kalendarze w różnych rozmiarach są właściwie dostępne od ręki dla każdego z nas. Im większa księgarnia czy punkt sprzedaży tym wybór zazwyczaj jest większy. Dlatego czasem możemy mieć problem z wyborem odpowiedniego kalendarza dla nas lub osób z naszej rodziny. Cechy wymienione poniżej dotyczą przede wszystkim produktów, które są lepszej jakości niż zazwyczaj można oczekiwać po tańszych produktach tego typu.

  • Wytrzymała okładka – niezależnie od tego czy jest to kalendarz książkowy na rok 2022 w twardej bądź miękkiej oprawie, winien mieć okładkę odporną na powierzchowne uszkodzenia. Nie ma nic gorszego od pokazania na spotkaniu (np. biznesowym) kalendarza z zarysowanym i podniszczonym wierzchem.
  • Strony szyte, nie klejone – przeszycie umieszczone między stronami to najpewniejszy sposób na zachowanie kalendarza w takiej formie, jakiej został kupiony. Klej po pewnym czasie traci na swoich klejących właściwościach, przez co wzrasta ryzyko wypadnięcia stron.
  • Zakładka lub gumowa  – w niektórych wersjach kalendarzy książkowych możemy odnaleźć oba te dodatki. Dzięki temu będzie można zaznaczyć aktualnie używaną stronę, a na koniec zabezpieczyć zawartość przed nadmiernym otwieraniem i gnieceniem np. w damskiej torebce.
  • Minimalizm wydawniczy oraz duża ilość miejsca na notatki – niektórzy z nas lubią, gdy kalendarze książkowe na 2022 rok są wyposażone w ciekawe i dodatkowe informacje związane z motywem przewodnim. Jednak zdecydowanie powinny być one wyposażone w czytelny rozkład oraz znaczną ilość wolnego miejsca, które można wypełnić przydatnymi notatkami.

Jakie układy w kalendarzach są najbardziej czytelne?

Na rynku wydawniczym związanym z kalendarzami książkowymi na rok 2022 jest sporo propozycji, które zadowolą nawet najbardziej wymagającego kalendarzomaniaka. Ciekawą propozycją są kalendarze, których rozkład został podzielony w proporcji jeden dzień = jedna strona. Dzięki temu każda osoba, która lubi korzystać z takich produktów dość często w ciągu dnia. Kolejnym popularnym rozkładem jest umieszczenie całego tygodnia na dwóch stronach, co znacznie zmniejsza gabaryty wydanego notatnika z datami. W sklepach nie brakuje również kalendarzy w różnych rozmiarach: od A5 czy nawet większe niż A4. Ostatnim hitem wydawniczym są kalendarze na 2022 rok, które poświęcone są konkretnej tematyce, a zarazem są wyposażone w dyskretne ozdobniki oraz dużą ilość miejsca na notatki. Takie gotowe bullet journale są rozchwytywane przez miłośników własnoręcznego ozdabiania swoich terminarzy.

Podsumowując: ze względu na nadchodzący nowy rok oraz ilość ciekawych propozycji wydawniczych warto rozważyć kalendarze na 2022 rok jako propozycję na prezent. Dzięki wzorom, które są dostępne w ofercie praktycznie większości dobrze wyposażonych sklepów i księgarń, możemy wybrać ten najbardziej pasujący do nas lub najbliższej osoby. Wystarczy znać swoje upodobania oraz obdarowywanej osoby – kwestie te pomogą uporać się z zakupem tego najbardziej odpowiedniego kalendarza.