Praktyczne i estetyczne – książkowe kalendarze!

Końcówka roku zazwyczaj wiąże się z dużą ilością zakupów, w szczególności prezentowych. Niejednokrotnie wybór upominku stanowi niemałą trudność, a zwłaszcza jeśli nie znamy dobrze obdarowywanego. W takich wypadkach idealnie sprawdzą się tzw. prezenty uniwersalne. Jednym z przykładów jest kalendarz książkowy 2022 (https://www.taniaksiazka.pl/kalendarze-ksiazkowe-c-11000_11035.html).

Kalendarze to generalnie dobry wybór, jednak zakup książkowej wersji jest o tyle bezpieczniejszy, że nie zawsze mamy pewność, czy druga osoba ma miejsce na ścianie (i chęć powiesić tam kalendarz właśnie od nas). Dodatkowo, jest to prezent praktyczny – znacząca większość ludzi korzysta regularnie z kalendarzy albo planuje zacząć. Niewątpliwie – jest to duże ułatwienie życia codziennego. Czy może być coś lepszego niż prezent, który motywuje do pozytywnych zmian?

Dzienna dawka inspiracji

Na rynku wiele jest pozycji, które oprócz funkcji kalendarza mają także wspierać rozwój osobisty użytkującego i poprawiać humor. Kalendarze takie jak “Kalendarz 2022. Rok dobrych myśli” podróżniczki Beaty Pawlikowskiej, wypełniony kolorami, pozytywnymi afirmacjami i afrykańskimi przysłowiami, a także “Lepszy rok 2022 z Katarzyną Miller” to świetny pomysł na prezent dla bliskich. Połączymy dzięki temu praktyczność kalendarza z odrobiną inspiracji i optymizmu, tak bardzo każdemu potrzebnym!

Rok z hobby

Kolejne dobre kryterium wyboru idealnego kalendarza książkowego na rok 2022, to kierowanie się pasjami i zainteresowaniami drugiej osoby. Rosnąca popularność wszelakich artykułów papierniczych sprawia, że oferta jest naprawdę szeroka. Znajdziemy kalendarze poświęcone roślinom domowym, szachom, japońskiej kulturze, a nawet kryminałom! Taki prezent na pewno spotka się z uznaniem – zawiera w sobie element personalizacji i pokazuje, że wybór upominku nie był przypadkowy.

Zwierzaki na gorsze dni


Ostatnią wartą uwagi opcją na prezentowy kalendarz są produkty związane z popularnym komiksem lub rysownikiem. Humorystyczne obrazki, nierzadko związane ze zwierzętami stanowią wdzięczny i barwny motyw. Idealnym przykładem jest “Kalendarz 2022. Ptaszek Staszek” lub kalendarz z kotem Simona, znanym już na całym świecie!

Niezależnie od tego jaki kalendarz wybierzemy, najlepszą drogą będzie próba wyczucia gustu drugiej osoby, jak i zgłębienie jej zainteresowań. Wtedy ciężko o pomyłkę, a użyteczność prezentu gwarantowana!